02122145451

دوره MBA مورد تایید وزارت علوم

دوره MBA

دوره MBA

آیا می دانید حقوق کسانی که دوره MBA خوانده اند در آمریکا ۵/۳ برابر کسانی که با همان تحصیلات و سن در موقعیت های دیگری کار می کنند.

آیا می دانید در حال حاضر طبق آخرین آمار ۷۰ هزار نفر فارغ التحصیل دوره MBA هستند.

آیا می دانید بعد از آمریکا انگلستان اولین کشوری بود که MBA را ایجاد کرد.

آیا می دانید که MBA پرهزینه ترین رشته دانشگاهی در خارج از کشور است و هزینه سالانه آن در برخی دانشگاهها به ۷۰۰۰۰ دلار در سال می رسد

آیا می دانید که MBA در دانشگاه هاروارد تنها رشته ای است که به دلیل اطمینان از اشتغال خوب فارغ التحصیلان آن در آینده تحت پوشش کامل وام CITIBANK  آمریکا قرار دارد و دانشجویان کلیه هزینه های خود را از آنجا تامین می کند؟

آیا می دانید که اکثر دانشگاه های آمریکا کانادا و اروپا به دلیل تقاضای بسیار بالای داخلی به اتباع خارجی جهت MBA  پذیرش نمی دهند؟

ضرورت و اهمیت MBA

توسعه کشور و ارتقاء استاندارد زندگی در آن مستلزم بهبود و ارتقاء کیفیت مدیریت در سازمانهای اقتصادی و اجتماعی است. با بهبود مدیریت است که میتوان بهره وری را افزایش داد و از ظرقیت ها و امکانات موجود کالا و خدمات بیشتری را تولید نمود و ظرفیتهای زیادتری را بوجود آورد. بهبود مدیریت نیز مستلزم آگاهی و تسلط به دانش مدیریت است. امروزه مدیریت به عنوان یکی از شاخه های معرفت بشری پیشرفت زیادی نموده است و آموزش و تحقیق در زمینه آن گسترش فراوانی یافته است. با توجه به اهمیت مدیریت در رشد و ارتقاء سازمانها و جوامع، نظامها یا آموزش عالی کشورها آموزش و تحقیق در حوزه مدیریت را از نظر کیفی و کمی به سرعت توسعه داده اند.

چه کسانی برای MBA  اقدام نکنند!

اگر از ثروت خوشتان نمی آید.

اگر روحیه رهبری ندارید و نمی خواهید همیشه پیرو باشید.

اگر فکر می کنید موفق شدن یا ثروتمند شدن شانسی است.

اگر از شهرت خوشتان نمی آید و یا قدرت ریسک معقول ندارید.

اگر فکر می کنید نمی توان بدون سرمایه و نفوذ یک شرکت بزرگ به وجود آورد.

و اگر با روحیه ای متواضع حاضر به تلاش برای رسیدن به اهداف متعالی نیستید بهتر است در رشته دیگری ادامه تحصیل دهید.

 

زمینه های فعالیت فارغ التحصیلان MBA

فارغ التحصیلان این دوره با فراگیری دانش و فنون مدیریت قادر خواهند بود در زمینه های ذیل فعالیت نمایند: اداره امور واحدهای ستادی سازمانهای تولیدی و اجتماعی در جهت کمک به مدیران این سازمانها برای اداره موثرتر سازمانهای خود اداره و راهبری موثر و کارآمد یک سازمان یا یک بخش تخصصی از آن بخش های تولید، تحقیق و توسعه، مالی ، فروش،پرسنلی و اطلاعات. ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان با تجدید تشکیلات، رویه ها و شیوه های اداری آن بخش کارآفرینی در یک سازمان برای شروع فعالیت های جدید  یا ایجاد و اداره سازمانهای جدید طراحی تحول در کل یک سازمان و رهبری و هدایت تحولات کلی بعد از کسب تجربیات مدیریتی. اگر به بازار کار MBA در ایران نظر بیافکنیم ایران حداقل تا ۱۰ سال آینده نیازمند متخصصین این رشته خواهد بود.

این پیش بینی با توجه به تراکم زیاد مهاجرت فارغ التحصیلان این رشته از کشور برای کار یا ادامه تحصیل در خارج کشور و نیاز شدید سازمان های بزرگ و اقتصادی و شرکت های دولتی و خصوصی که تعدادشان کم هم نیست بسیار با وسواس صورت گرفته است اما بازار کار MBA در خارج از کشور نیز از جایگاه مطلوبی برخوردار است و کشورهای آمریکا و کانادا در جذب متخصصین این رشته درنگ نمی کنند.از خطر نترسند که بسیاری از دانشجویان این رشته از همان ابتدای تحصیل دعوت به کار می شوند. کسانی که دارای مدرک MBA می باشند وارد عرصه مدیریت می شوند و در سطوح مختلف مثل مدیر تولید یا بازاریاب یا مدیر مالی مشغول به کار می شوند یانهایتاً مدیر عامل شرکت می شوند گروه دوم وارد کار مشاوره می شوند.

برخی در شرکت های مشاوره مدیریت کار می کنند و گروهی به عنوان کارشناس مثلا تحلیلگر مالی یا تحلیلگر بازار یا متخصص نیروی انسانی بدون اینکه وارد کار اجرایی شوند در سازمانها کار می کنند گروه سوم که درصد کمی هستند ممکن است ادامه تحصیل بدهند و دکترا دریافت کنند و استفاده شوند. رویکرد کنونی دنیا،رویکرد کارآفرینی است به این معنا که ما باید فارغ التحصیلان MBA را تشویق کنیم تا خودشان کسب و کار راه بیاندازند.

 

MBA چیست؟ و به چه معنی است؟

راه حل در کشف هوشمندی‌های موجود در رهبران، افزایش دانش و ارتقاء مهارت و تجربه رهبران و مدیران کسب‌وکار است. راه حل مشترکی که توسط شرکت‌ها و آکادمی‌ها ابداع شد، دوره‌ای کاملا متفاوت با عنوان «مدیریت عالی کسب‌وکار» یا Master of Business Administration بود که به اختصار MBA نامیده می‌شود.

مدیریت ارشد کسب و کار  (MBA) برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم در آمریکا طرح‌ریزی شد که حاصل صنعتی شدن این کشور و رویکرد علمی به مدیریت بود.

دوره‌های مدیریت ارشد کسب و کار (MBA) به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌شوند تا دانشجویان را با جنبه‌های مختلف مدیریت یک کسب و کار همچون حسابداری، بازاریابی، منابع انسانی، مدیریت عملیات، مدیریت تبلیغات و برنامه‌ریزی استراتژیک آشنا سازند.

در آمریکا که برای نخستین بار این دوره ها ارایه شد، مدرک ام بی ای به عنوان مدرک نهایی ارایه می شود و گذراندن موفقیت آمیز و کسب مدرک تحصیلی ام بی ای نیازمند گذراندن در حدود ۶۰ واحد درسی است، که تقریبا دو برابر واحدهای مورد نیاز برای کسب یک فوق لیسانس در رشته اقتصاد، یا امور مالی، یا حسابداری، یا مدیریت، و یا بازاریابی است.  در ایران برخی مراکز و موسسات و آموزشگاه‌های بازرگانی و حتی دانشگاهها گواهینامه هایی را به این عنوان و به نام دوره های کوتاه مدت مدیریت ارشد کسب و کار (MBA) در دوره‌های آموزشی تمام وقت، پاره وقت، کاربردی و از راه دور ارایه می کنند، بدون اینکه این مدارک به عنوان مدارج دانشگاهی مورد پذیرش باشد. و اعتبار آنها به عنوان مدرک تحصیلی مورد پذیرش قرار گیرد.

MBA  یک دوره مدیریتی نیست. بلکه چکیده کاربردی از تمام دانش‌ها و مهارت‌هایی است که یک مدیر ارشد کسب‌و کار باید داشته باشد. MBA این دانش‌ها و مهارت‌ها را در یک فضای چالشی و تعاملی در اختیار مدیران قرار می‌دهد.

دوره MBA به دلیل کنار هم قرار گرفتن مدیران کسب‌و کارهای مختلف، استفاده از اساتیدی که دانش و تجربه واقعی را با هم دارند و نوع برگزاری کلاس‌ها، بسیار در دنیا با استقبال روبرو شده است.

رشته تحصیلی MBA در حدود ده سال است که در دانشگاه های ایران تدریس می‌شود و اخیرا نیز با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است. MBA مخفف عبارت Master of Business Administrator می‌باشد و دارای گرایش‌های متعددی می‌باشد که دانشجویان در سال دوم تحصیل می‌توانند گرایش مورد نظر خود را برای ادامه تحصیل در این رشته برگزینند. MBA یکی از پرطرفدارترین و پر سود ترین رشته های تحصیلی است و برای تحصیل در آن شما با هر مدرک لیسانسی می‌توانید در آزمون‌های مربوطه ثبت نام کنید.
رشته MBA به دلیل تفاوت‌های ماهیتی از ظاهر آسان و جذابی نسبت به سایر رشته های برخوردار است ولی در عمل برای موفقیت در کنکور و تحصیل در آن نیازمند توانمندی‌های هوشی و ذاتی خواهید بود که می‌تواند تضمین کننده موفقیت یا شکست شما در این رشته باشد.
رشته MBA در کنکور سراسری کارشناسی ارشد ایران جزو رشته های قرار گرفته که افراد می‌توانند بدون توجه به مدرک تحصیلی دوره کارشناسی خود به عنوان انتخاب دوم (۵۲ رشته در این دسته قرار دارند) گزینش نمایند.
دوره کارشناسی ارشد MBA سومین مدرک در مدیریت کسب و کار به حساب می‌آید و اساساً برای ایجاد مهارت‌های مدیریتی در مهندسان رشته های مختلف به کار می‌رود.

تعریف و هدف از این رشته

دوره کارشناسی ارشد مدیریت سازمان که معادل Master of Business Administration MBA است به منظور پرورش مدیران کارآمد برای اداره سازمان‌های اقتصادی – اجتماعی، تولیدی و خدماتی طراحی شده است. رشته MBA یا کارشناسی ارشد مدیریت حرفه ای بازرگانی چنانچه از نامش پیداست تنها مدیریت بازرگانی نیست، از آنجا که در ایران آموزش مدیریت به سه شاخه بازرگانی، صنعتی و دولتی تقسیم می‌شود برای اکثر متقاضیان این گمان پیش می‌آید که MBA تنها در بر گیرنده مباحث مدیریت بازرگانی است و به طور مثال برای مدیریت صنعتی باید به سراغ رشته دیگری رفت در حالی که این تصور کاملاً اشتباه است. MBA مدیریت Business است و Business یعنی کلیه عملیاتی که از تولید تا فروش و خدمات پس از فروش کالا یا خدمات را شامل می‌شود و به صورت مکرر اتفاق می‌افتد.

دانشگاه‌های دارای رشته MBA در ایران

در ایران چند دوره در مراکز زیر ارائه می‌شود که از طریق کنکور سراسری دانشجو می‌پذیرند:

MBA دانشگاه شریف

دانشگاه شریف یکی از اولین و فعال‌ترین دانشگاه‌های ایران در توسعه این رشته است. رشته MBA در ۱۱ گرایش مختلف در این دانشگاه تدریس می‌شود و به دو روش دانشجو می‌پذیرد یکی به صورت رایگان که معمولاً ۵۰ نفر به این روش گزینش می‌شوند و دیگری به صورت غیر انتفاعی که در حدود ۷۰ تا ۸۰ نفر نیز از این طریق وارد این رشته می‌شوند و هزینه تحصیل برای این گروه قریب به ۹ میلیون تومان خواهد شد. کلاس‌های این رشته در دانشکده اقتصاد و مدیریت شریف برگزار می‌شود.
آنچه بعد از قبولی در هر دو روش اهمیت دارد لزوم شرکت در مصاحبه‌هایی است که از قبول شدگان انجام می‌شود. داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار و سوابق اجرایی جالب توجه در کسب‌وکارهای مختلف نیز می‌تواند از جمله دلایل موفقیت شما باشد.
گرایش‌های یازده‌گانه دانشگاه شریف شامل موارد زیر هستند:
۱- عمومی
۲- فناوری اطلاعات(IT)
۳- فناوری
۴- بازاریابی
۵- تجارت
۶- مدیریت منابع انسانی
۷- کارآفرینی
۸- مدیریت استراتژیک
۹- اقتصاد مدیریت
۱۰- مدیریت پروژه
۱۱- مدیریت اجرایی(EMBA)

MBA دانشگاه تهران

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران فقط در یکی از گرایش‌های MBA یعنی مدیریت اجرایی اقدام به جذب دانشجو می‌نماید. که از طریق کنکور سراسری اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند. برای تحصیل غیر رایگان در دوره های نوبت دوم این دانشگاه باید در حدود ۶ میلیون تومان هزینه کنید.

MBA دانشگاه علامه طباطبایی

دانشکده مدیریت علامه طباطبایی نیز فقط در گرایش مدیریت اجرایی رشته MBA دانشجو می‌پذیرد؛ و وجه تمایز این دانشگاه در گزینش افراد شاغل با سابقه ۳ تا ۴ سال مدیریت است. که البته دوره های نوبت دوم در این دانشگاه هم با شهریه در حدود ۶ میلیون تومان برگزار می‌شود.

MBA دانشگاه علم و صنعت

دانشگاه علم و صنعت نیز از طریق کنکور سراسری و با دوره های رایگان و غیر رایگان اقدام به گزینش دانشجو می‌کند که البته گویا به زودی از طریق آموزش الکترونیک نیز در این رشته دانشجو خواهد گرفت که در حدود ۷ میلیون تومان هزینه در بر دارد. در این دانشگاه فقط گرایش مدیریت اجرایی تدریس می‌شود.

MBA سازمان مدیریت صنعتی

این سازمان با سابقه درخشان در زمینه آموزش‌های مختلف مدیریت در رده های کارشناسی و ارشد چند سالی است که دوره های MBA را نیز آموزش می‌دهد. این سازمان در گزینش دانشجویان خود قید ۳ سال تجربه کاری و مدیریتی را لحاظ کرده است و در حدود ۵ میلیون تومان شهریه از دانشجویان دریافت می‌کند. در این سازمان فقط گرایش مدیریت اجرایی تدریس می‌شود.

MBA دانشگاه علوم و فنون مازندران

MBA دانشگاه کیش

MBA دانشگاه مالک اشتر

MBA دانشگاه شاهرود

MBA دانشگاه آزاد

دوره های MBA این دانشگاه در واحد علوم و تحقیقات ارائه می‌شود و گرایش آن نیز مدیریت اجرایی می‌باشد.

 

طول دوره MBA

دوره کارشناسی ارشد MBA به صورت کارشناسی ارشد ناپیوسته و آموزشی است. این دوره به نام دوره MBA در اکثر نظام‌های آموزش عالی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه ارائه می‌شود. با توجه به اینکه فارغ‌التحصیلان رشته های مختلف و به خصوص رشته های فنی و مهندسی وارد این دوره می‌شوند و باید با مبانی و اصول مدیریت علمی و دانش روز مدیریت در حوزه های مختلف آشنا شوند، طول دوره حداقل ۲ و حداکثر ۳ سال بوده و تعداد واحدهای لازم برای فارغ‌التحصیل شدن بر خلاف سایر فوق لیسانس‌ها که ۳۶ واحد است ۵۸ واحد درسی است. بنابراین دانشجویان این دوره، مانند سایر دانشجویانی که در سایر نقاط جهان در این رشته به تحصیل می‌پردازند، برای تکمیل دوره خود در طی ۲ سال یا ۴ ترم باید به طور متوسط در هر نیمسال تحصیلی حدود ۱۴ واحد درسی را بگذرانند. به این لحاظ دوره کارشناسی ارشد MBA، دوره سنگین و پر کاری است و دانشجویانی که وارد این دوره می‌شوند باید از لحاظ استعداد و فرصت مطالعه و تحصیل در وضعیت خوبی قرار داشته باشند.

 

فارغ‌التحصیلان MBA

فارغ‌التحصیلان این دوره با فراگیری دانش و فنون مدیریت و البته کسب تجربه عملی، قادر خواهند بود در زمینه های ذیل فعالیت نمایند:

  • اداره امور واحدهای ستادی سازمان‌های تولیدی و اجتماعی در جهت کمک به مدیران این سازمان‌ها برای اداره مؤثرتر سازمان‌های خود
  • اداره و راهبری مؤثر و کارآمد یک سازمان یا یک بخش تخصصی از آن نظیر بخش‌های تولید، تحقیق و توسعه، مالی، فروش، پرسنلی و اطلاعات
  • ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان با تجدید تشکیلات، رویه‌ها و شیوه های اداری آن بخش
  • کارآفرینی در یک سازمان برای شروع فعالیت‌های جدید یا ایجاد و اداره سازمان‌های جدید
  • طراحی تحول در کل یک سازمان و رهبری و هدایت تحولات کلی بعد از کسب تجربیات مدیریتی

 

دوره MBA در کجاها برگزار می‌شود؟

– دانشگاه‌ها

– مدارس حرفه‌ای کسب‌و کار با مجوز سازمان فنی و حرفه‌ای کشور

– موسسات آموزش عالی آزاد با مجوز وزارت علوم مثل موسسه آموزش عالی ترجمان علوم که مجوز قطعی وزارت علوم را از سال ۸۹ اخذ کرده است.

دوره MBA چقدر طول می‌کشد؟

دوره‌های MBA از شش ماه تا دو سال برگزار می‌شوند. اصلا دوره دو ساله در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود. آکادمی‌ها و موسسات آموزش عالی این دوره را در یک سال برگزار می‌کنند. اما گاهی به دلیل نیاز گروه‌های خاص مخاطبین ممکن است این دوره‌ها به صورت فشرده حدود شش ماهه برگزار می‌شود.

MBA به چند روش اصلی برگزار می‌شود؟

این دوره به دو روش شرکت در کلاس‌های حضوری و حضور در دوره آنلاین MBA برگزار می‌شود. البته برخی مراکز این دوره را با ارسال DVD یا فایل‌های دانلودی برگزار می‌کنند که فاقد ارزش و صرفا جهت سودجویی از علاقه مخاطبان انجام می‌شود.

البته موسسه آموزش عالی ترجمان علوم این دوره را به روش Hybrid Learning یعنی آموزش های کلاس محور Course Base و پژوهش محور Research Base و غیر حضوری برگزار می کند.

دوره MBA به لحاظ تحصیلی در چه سطحی قرار دارد؟

دوره MBA به لحاظ علمی در سطح کارشناسی ارشد است، اگر این دوره در دانشگاه و به عنوان دوره رسمی تحصیلی برگزار شود، مدرک آن دقیقا در جایگاه کارشناسی ارشد قرار دارد.

اما اگر این دوره به  صورت حرفه‌ای و در مراکز غیر دانشگاهی برگزار شود، این مدرک معادل کارشناسی ارشد و یک گواهینامه حرفه‌ای است. لذا فقط می‌توان با آن به دوره‌های DBA حرفه‌ای وارد شد.

اعتبار مدرک MBA

چنانچه سازمان برگزارکننده دوره دارای مجوزهای لازم از یک کشور باشد، مدارک این دوره در آن محدوده جغرافیایی دارای اعتبار است. اما تصمیمات و قوانین داخلی شرکتی که شما مدارک را به آنها تحویل می‌دهید نیز می‌تواند تاثیر گذار باشد.

مدارک موسسه ترجمان علوم مورد تایید وزارت علوم همراه با هولوگرام و کد رهگیری قابل استعلام بوده که همراه با ترجمه رسمی دادگستری و تاییدیه وزات امور خارجه به دانشپذیران محترم اعطا می شود و در کنار آن کارت دانشجویی بین المللی از ISIC (سازمان بین المللی دانشگاهیان) صادر می شود که در بیش از ۱۳۰ کشور دنیا معتبر و قابل استعلام می باشد.

 

نمونه مدرک MBA وزارت علوم

دوره MBA | مدرک وزارت علوم

نمونه کارت دانشجویی بین المللی

دوره MBA | کارت دانشجویی

ملاک اعتبار مدارک خارجی MBA چیست ؟

اگر مدارک خارجی به تایید دولت آن کشور، وزارت خارجه آن کشور، سفارت آن کشور در کشور شما و وزارت خارجه کشور شما برسند، این مدارک اعتبار دارند.

قبل از اقدام به ثبت نام، اهداف خود را مشخص کنید.

دوره های MBA دانشجویان را برای نقش های مختلف مدیریتی تقریبا در هر صنعتی آماده می کند ولی اگر دانشجویان پس از فارغ التحصیلی علاقه ای به این دست مشاغل مدیریتی نداشته باشند بهتر است که وارد این رشته نشوند. حجم کاری فارغ التحصیلان این رشته بالا است و اغلب بالغ بر هفته ای ۴۰ ساعت کار می کنند. شاید در ابتدای اشتغال، انتظار تعادل برقرار کردن میان کار و زندگی برای این دسته از فارغ التحصیلان چندان دست یافتنی نباشد.

«آیا شغل آینده ای که قصد دارید بعد از فارغ التحصیلی به آن اشتغال داشته باشید نیاز به مهارت هایی که در دوره MBA کسب می کنید و اعتبار آن دارد؟»

اولویت بندی موارد مهم

قبل از صرف زمان و هزینه بسیار برای ورود به دوره فوق لیسانس MBA بررسی کنید که آیا واقعا نیازی به این مدرک دارید؟ انگیزه های مختلفی افراد را به ورود به این دوره مجاب می کند که از میان آن ها می توان به افزایش درآمد، اعتبار، کسب مهارت های جدید و آماده کردن خود برای آینده اشاره کرد. سعی کنید با افرادی که قبلا این رشته را به صورت آکادمیک خوانده اند صحبت کنید تا متوجه شوید که چه اولویت های مختلفی می تواند اهداف تحصیلی شما را تحت شعاع قرار دهد.

چه میزان تجربه کاری مرتبط دارید.

بسیاری از دوره های MBA به فارغ التحصیلان لیسانس، امکان ورود به این دوره را بدون داشتن حداقل ۲ سال سابقه کاری مرتبط نمی دهند. این دوره به میزان زیادی تعاملی و مشارکتی است و اغلب دانشجویان نیاز دارند تا تجربه کاری مرتبط خود را در بحث های داخل کلاس و کارهای گروهی و پروژه ای که به آن ها محول می شود وارد کنند.

با چه هدفی افراد وارد این دوره می شوید.

اغلب فارغ التحصیلان این دوره برای مدیریت شرکت های بزرگ و چند ملیتی آماده شده ولی تعدادی از آن ها نیز مسیر کارآفرینی را دنبال می کنند.

معیارهای انتخاب دوره MBA

تصمیم گیری برای ادامه تحصیل در این رشته بسیار سخت است. خیلی مهم است که برای ادامه تحصیل کدام بیزنس اسکول را انتخاب کنید و چه گرایشی را انتخاب کنید. شاید پاسخ به این سوال ها آینده شغلی شما را تغییر دهد. موارد زیر را قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر برای گذراندن این دوره به خوبی بررسی کنید:

اعتبارسنجی دوره MBA

بیزنس اسکول یا دانشگاهی که برای گذراندن این دوره انتخاب می کنید باید به میزان کافی معتبر و قابل اعتماد بود و مدرک معتبری ارائه کند. این موسسات آموزشی باید استانداردهایی که توسط وزارت آموزش عالی تدوین شده اند را رعایت کنند. اساتید دوره MBA اغلب، فوق لیسانس یا دکترای این رشته یا زیرشاخه های مرتبط با مدیریت هستند. برخلاف برخی موسسات آموزشی یا دوره های آزاد دانشگاه های معتبر که افرادی را به عنوان استاد این دوره معرفی می کنند که فاقد حتی لیسانس هستند.

اگر چه ثبت نام در این دوره های آزاد، چندان پیشنهاد نمی شود ولی اگر قصد ثبت نام در این دوره ها را دارید، حتما اسامی اساتید دوره را در لینکدین بررسی کنید و از داشتن مدرک معتبر و مرتبط و سابقه کاری مرتبط آن ها اطمینان حاصل کنید. هیچ وقت فریب نام دوره های آزادی که توسط افراد سودجو و با حمایت دانشگاه های برتر ایران مانند تهران و … می شوند را نخورده و حتما این بررسی را انجام دهید.

در اکثر کشورهای دنیا، نهادهای نظارتی بر مدرسین دوره های آموزشی به خصوص در این مقطع نظارت می کنند و صلاحیت آن ها را بررسی می کنند که متاسفانه در ایران چندان این مسئله جدی گرفته نمی شود.

معرفی موسسه آموزش عالی ترجمان علوم

دکتر سید محمد مهاجر

 

۱۰ توصیه که به شما کمک می کند در کارتان پیشرفت کنید!

وقتی از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوید و شغلی پیدا می‌کنید، نگرانی بعدی شما موفقیت در کسب و کار و حرفه‌ای است که انتخاب می‌کنید. با توجه به رقابتی شدن دنیای امروز، دانستن این موضوع بر همه‌ی ما واجب است که داشتن عملکرد حرفه‌ای خوب و پیشرفت شغلی از هر زمان دیگری اهمیت بیشتری پیدا کرده است. در این مقاله ۱۰ توصیه مهم برای رسیدن به موفقیت در کار را معرفی می‌کنیم.

۱. ابتکار و نوآوری داشته باشید
امروزه نیازها و شرایط لازم برای موفقیت در دنیای کسب و کار، رشد و تغییر بسیار زیادی کرده است و شرکت‌ها نیازمند افرادی هستند که از خطر کردن واهمه‌ای ندارند و دست به ابتکار و نوآوری می‌زنند. در چشم‌انداز حرفه‌ای رقابتی امروز، کارفرمایان به‌دنبال افرادی هستند که ایده‌های تازه‌ای را مطرح می‌کنند، ابتکار و نوآوری دارند، پروژه‌های جدیدی را شروع می‌کنند، راه‌حل‌های جدیدی ارائه می‌دهند و فرصت‌های تازه‌ای را برای شرکت ایجاد می‌کنند.

۲. خودتان عملکردتان را ارزیابی کنید
یکی از بهترین راه‌های رسیدن به موفقیت در کار این است که همواره عملکردتان را ارزیابی کنید. منتظر ارزیابی سالانه‌ی خود نباشید و این کار را خودتان انجام بدهید. یکی از راه‌های انجام این کار تعیین اهدافی قابل سنجش و مشخص و تنظیم جدول زمانی برای رسیدن به آنهاست. وقتی تازه مشغول‌به کاری شده‌اید، اهداف کوتاه‌مدتی را برای خود مشخص کنید. برای رسیدن به این اهداف، برنامه‌ی دقیق و کاملی داشته باشید. وظایف خود را به وظایف هفتگی یا حتی روزانه تقسیم کنید. در پایان هفته، با پر کردن فرم کوچکی، به‌راحتی می‌توانید بررسی کنید که در کجای مسیر قرار دارید و آیا لازم است استراتژی خود را تغییر دهید، یا نیازی به این کار نیست. حتی در مقطعی می‌توانید گزارش عملکردتان را به مدیران‌تان ارائه دهید تا میزان پیشرفت خود را به آنها نشان دهید. این کار به مدیران نشان می‌دهد که شما اهمیت خودارزیابی همیشگی و پیشرفت را درک کرده‌اید.

۳. همیشه آماده‌ی یادگیری باشید
برای موفقیت در کار باید مشتاق یادگیری باشید. فرقی نمی‌کند در کدام دانشگاه تحصیل کرده‌اید یا چه نمره‌هایی گرفته‌اید؛ چون زندگی حرفه‌ای با دانشگاه تفاوت بسیار زیادی دارد. هر روز آمادگی پرسیدن یک میلیون سؤال را درمورد کارهایی که انجام می‌دهید، داشته باشید. شاید روزها طول بکشد تا بر انجام وظایف خود در شغل جدیدتان تسلط پیدا کنید، پس به مدیران نشان بدهید که قابلیت بهبود و اصلاح خود را دارید، به همه‌چیز توجه می‌کنید و همیشه مشتاق یادگیری چیزهای جدید هستید.

۴. نیازها را پیش‌بینی کنید
برای موفقیت در کار جدید و رسیدن به پیشرفت شغلی باید از نیازهای شغلی مدیرتان به‌خوبی آگاه باشید. همیشه یک گام جلوتر از رئیس‌تان باشید و از خودتان بپرسید: «اگر من به‌جای رئیس بودم می‌خواستم که در مرحله‌ی بعد چه کاری انجام شود؟» با انجام مؤثر و به‌موقع کارها، پیش از اینکه از شما خواسته شود، به مدیران‌تان نشان می‌دهید که ذهنیت و نگرش مثبتی دارید و کارمند زرنگ و فعالی هستید.

۵. به‌خوبی ارتباط برقرار کنید
برقرای ارتباط کلید موفقیت هر کارمند و سازمانی است. اگر مدیر از شما بخواهد که گزارش وضعیت (status report) را به او ارائه دهید، آماده کردن و ارائه دادن این گزارش تنها کاری نیست که می‌توانید انجام بدهید. شما باید به‌طور فعال با او ارتباط برقرار کنید و به او اطلاع دهید که چه زمانی کاری را انجام می‌دهید و پس از انجام وظیفه‌ی خود، به‌سراغ کارهایی بروید که باید در مرحله‌ی بعدی انجام شود.

۶. اهدافی را برای خود مشخص کنید
فراموش نکنید که شما برای «سخت کار کردن» یا «مشغول بودن» حقوق نمی‌گیرید. در پایان روز آنچه برای کارفرمای شما اهمیت دارد، این است که شما چه کمکی به تحقق اهداف و رسالت کوتاه‌مدت و بلندمدت شرکت کرده‌اید. بنابراین همیشه به‌یاد داشته باشید که شما برای کمک در رسیدن به هدف مشخصی حقوق می‌گیرید که به‌طور چشمگیری بر عملکرد، رسالت و چشم‌انداز کلی شرکت تأثیر می‌گذارند. در هر کجای نردبان شرکت که قرار داشته باشید، نگرش و ذهنیت هدف‌گرا به شما کمک می‌کند تا به موفقیت شغلی برسید.

۷. حرف نزنید، عمل کنید
این اصل را همواره در تعاملات و رفتارهای خود در محل کار به‌خاطر داشته باشید که ارزش عمل کردن بیشتر از صرفا حرف زدن است. به‌جای لاف زدن درمورد کارهایی که می‌توانید انجام بدهید (و سپس انجام ندادن آنها) در عمل به مدیران نشان دهید که چه توانایی‌هایی دارید.

۸. اعتماد دیگران را به‌دست بیاورید
جلب اعتماد دیگران یکی از مهم‌ترین نکات برای موفقیت هنگام پذیرفتن شغل جدید است. این طور به قضیه نگاه کنید که هر چقدر سریع‌تر اعتماد رئیس‌تان را به خود جلب کنید، او نیز نگرانی‌های کمتری خواهد داشت و می‌تواند برای تمرکز بر سایر موضوعات و مسائل مهم، زمان بیشتری داشته باشد. اگر رئیس، شما را فرد مطمئنی بداند، وظایف بیشتری را به شما محول می‌کند. همیشه به مهلت‌های مشخص‌شده برای انجام کارها پایبند باشید و کارها را به‌موقع تمام کنید و به قول‌هایتان عمل کنید. عمل به تمام تعهدات‌تان (هرچقدر هم که دشوار به‌نظر برسد)، به‌ویژه در اوایل ارتباط با رئیس‌تان، بسیار مهم است.

۹. راه‌حل ارائه دهید
هر کارمندی می‌تواند مشکلات خود را مشکلات مدیر خود بداند، ولی شما باید ارائه‌دهنده‌ی راه‌حل باشید نه ایجادکننده‌ی مشکل. کارمندان عالی کسانی هستند که مشکلات را حل می‌کنند. اگر درمورد مشکلی که مربوط به کار یا اداره‌ی شماست، اختیارات لازم برای دادن حکم و رأی نهایی را ندارید، می‌توانید راه‌حل‌هایی به رئیس خود پیشنهاد دهید و تا جایی که می‌توانید و از صمیم قلب برای حل آن مشکل تلاش کنید.

۱۰. مهربان و دلسوز باشید
برای اینکه به‌عنوان کارمند خوب و نمونه‌ای شناخته شوید، باید دلسوز باشید و این مسئله را درک کنید که مدیران و همکاران‌تان تمام تلاش خود را می‌کنند. بداخلاقی و شکایت همیشگی از اینکه چقدر کار می‌کنید، هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. در پایان روز، هر کسی وظایف خود را که بابتش حقوق می‌گیرد، انجام خواهد داد.

نکته:
بسیاری از این ویژگی‌ها و رفتارهایی که در موفقیت شغلی شما مؤثر هستند، در رهبران بزرگ نیز وجود دارند. با درنظر داشتن این ۱۰ نکته‌ی مهم برای موفقیت در کار می‌توانید در مسیر رسیدن به بزرگی و عظمت واقعی قرار بگیرید و به اهداف شغلی نهایی خود برسید.

 

 

۱۰ عامل کشنده موفقیت چیست؟

 

راز پیروزیت آنقدرها که هم که فکر می کنید پیچیده نیست. اگر سعی می کردید تمام اشک هایی را که کارمندانِ بلند پرواز به خاطر ناخواسته نابود کردنِ شغل شان ریخته اند، جمع کنید، می توانستید یک اقیانوس را با آن ها پر کنید. شکستِ شغلی بسیار ناراحت کننده است؛ اما می تواند انگیزه ای برای پیشرفت هم باشد.

به کمک از باورهای سنتی درباره شغل که از نسل های پیشین به ما رسیده اند از آزمون اصالت سربلند بیرون نمی آیند؛ به عبارتی نمی توان به آن ها اعتماد کرد. هنوز خیلی مانده تا به علمی تعریف شده از ثبات شغلی دست پیدا کنیم؛ اما کارشناسان طی سالیان نگاه ماه را نسبت به چیستی بهره وری، حافظه، مراقبت از خود و پیروزیت در محیط های کاری تغییر داده اند.

رد بارو های دایناسوری درباره پیروزیت

هر آنچه درباره پیروزیت می شنوید را باور نکنید. تحقیقات نشان می دهد می توان به سگ های پیر حقه های جدید آموخت و اگر با خودتان صحبت می کنید دیوانه نیستید. در واقع، روانشناسی جدید نشان داده که صحبت کردن با خود یکی از بهترین ابزار ها برای ایجاد شفافیت و یکی از بهترین راه ها برای یافتنِ راه حل های خلاقانه برای مسائل شغلی است.

علم پیوسته مشغول رد کردن باور های دایناسوری ای است که از نسل های پیشین به ما رسیده است. تعریف جدیدی برای حافظۀ طبیعی، بهره وری و زندگی سالم وجود دارد که به شما کمک می کند آن پیروزیتی را که در پی اش هستید، به دست آورید.

برای آنکه سرعت دست یافتن به پیروزیت را در شما تقویت کنیم، ۱۰ قاتلِ پیروزیت را به همراه توضیحاتی مختصر درباره اینکه با این قاتلین چه کار باید بکنید، به شما معرفی می کنیم.

چرا مغز همواره منفی باف است؟

اضطرابی که ذهن را کلافه می کند

۱- چند کاره بودن

اگر فکر می کنید چند کاره بودن (مولتی تسکینگ) کلید طلایی شما برای بهره وری است، دستتان را بالا ببرید. من هم همینطور فکر می کردم. شما ممکن است فکر کنید چند کاره بودن راه رسیدن به پیروزیت در کار است؛ اما کارشناسان نظر دیگری دارند.

مطالعاتی که در دانشگاه میشیگان اجرا شده است نشان می دهد وقتی شما در آنِ واحد از این وظیفه به آن وظیفه می پرید، در واقع مغز خود را وادار می کنید مدام در تلاش برای متمرکزشدن باشد، که این کار باعث می شود بهره وری شما تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کند.

چند کاره بودن نه تنها بهره وری را کاهش می دهد، بلکه کیفیت نتیجه و اثربخشی را نیز خنثی می کند؛ به این ترتیب شما چندین پروژۀ نیم پز دارید که می تواند در شما و خستگی ایجاد کند.

دانشمندانِ دانشگاه استنفورد همچنین دریافتند افراد چند کاره نمی توانند تمرکز کرده و اطلاعات نامرتبط را کنار بگذارند و اینکه چندکاره بودن باعث انقطاع افکار، ناتوانی در تمرکز و خستگی مغز می شود.

کلید طلایی رسیدن به پیروزیت تمرکز روی یک کار است

احتملاً با غریزه جور نیست، اما مطالعات نشان می دهند وقتی سرعت خود را کاهش می دهید – به جای آنکه آن را افزایش دهید- و در هر زمان فقط روی یک وظیفه تمرکز می کنید، بهره وری؛ اثربخشی و پیروزیت خود را افزایش می دهید. با این کار همچنین از سرخ کردن مغز خود هم اجتناب می کنید که هم شما و هم مغزتان را شادمان تر می کند. این شادمان راز پیروزیت است.

۲- امن بازی کردن

آمار ها نشان می دهد افراد بعد از تصادف اتومبیل توانایی خطرپذیری بیشتری دارند تا بعد از شکست های روانی. آیا شما در روزمرگی و کار های تکراری امنیت پیدا می کنید و از آن افرادی هستید که همواره از چیز های نا شناخته و پیش بینی نشده اجتناب می کنند؟ باید بدانید پیشرفت بیرون از منطقۀ امنِ شما رخ می دهد. مطالعات نشان می دهند شانس پیروزیت شما با خطرپذیریِ بیشتر، افزایش می یابد. راه رسیدن به پیروزیت از منطقه امن نمی گذرد.

چگونه پیروز شویم؟ باید از منطقه امنتان خارج شوید!

خودتان را کِش دهید و از منطقه امنتان خارج شوید. به جای آنکه از شغل های ناشناخته اجتناب کنید به محدوده های ناآشنا و پیش بینی ناپذیر وارد شوید، از هر آنچه جدید است استقبال کنید و خود را مقاوم کنید.

امروز در شغل خودتان تا کجا پیش می روید؟ از چه پل های پیش بینی ناپذیری می توانید بپرید و بال هایتان را بگشایید؟ چقدر می توانید از حریم امنتان پا فراتر بگذارید، قد خود را بکشید تا به میوه های سرشاخه دسترسی پیدا کنید؟

۳- ساعات طولانی تر کار کردن

آیا شما ساعات طولانی تر و بسیار سریعتر کار می کنید تا به پیروزیت و دست پیدا کنید؟ دانشمندان نسبت به این ایده قدیمی که می گوید هرچه سخت تر، طولانی تر و سریع تر کار کنید، بهره وریِ بیشتری خواهید داشت تردید دارند. در واقع، مطالعات نشان می دهند مدیرانِ بسیار کارآمد کمترین تعداد ساعت (به طور میانگین ۵۲ ساعت در هفته) در هفته را کار می کنند، درحالیکه مدیرانی با بهره وری کمتر طولانی ترین ساعات (به طور متوسط ۷۰ ساعت در هفته) را کار می کنند. پس برای رسیدن به پیروزیت طولانی تر کردن ساعات کار را فراموش کنید.

مدیرانی که ساعات طولانی تری کار می کنند مسائل ذهنی و جسمی بیشتری دارند. محققان بریتانیایی نشان می دهند کارمندانی که بیشتر از ۱۱ ساعت در روز کار می کنند، در مقایسه با آن هایی که کمتر از این میزان کار می کنند، ۶۷ درصد بیشتر احتمال دارد دچار حمله قلبی شوند. راز پیروزیت در ذهن و بدن سالم است.

وقتی کمتر و باهوش تر کار می کنید، کارتان سریعتر پیش می رود؛ کیفیت کارتان بهتر می شود؛ سالم تر می مانید؛ جهت شغلی پایدارتری دارید و طولانی تر عمر می کنید. کار کمتر و باهوش تر یکی از بهترین راه های پیروزیت است و نشان می دهد چگونه به پیروزیت برسیم.

۴- تمرکز بر مسائل

شما طوری طراحی شده اید (دارای ویژگی هایی هستید) که بقایتان حفظ شود؛ که یعنی مانند هر فرد دیگری روی این سیاره، چیزی دارید برای آنکه خودتان را از آسیب ها دور نگه دارید: دانشمندان به آن تعصب منفی می گویند. چون منفی بافی تاریخ مصرف طولانی تری نسبت به مثبت اندیشی دارد، شما تمایل دارید درباره تهدید های شغلی اغراق کنید و توانایی خودتان برای غلبه کردن بر این تهدید ها را دست کم بگیرید. برای آنکه یک فکر منفی را از گردونه خارج کنید، باید سه اندیشه مثبت را جایگزین آن کنید.

درست است منفی بافی همان ویژگیِ طبیعی ایست که ایمنی شما را حفظ می کند؛ اما این ویژگی شما را از رسیدن و دستیابی به پیروزیت دور می کند. تمرکز بر مسائل چشم انداز شما را محدود می کند؛ توانایی شما را برای مشاهده امکان های متفاوت محصور و شما را از باور داشتن به خودتان محروم می کند. مطالعات نشان می دهند بدبین ها در مقایسه با خوشبین ها کمتر احتمال دارد از نردبان شغلی بالا بروند.

جنبه های مثبت را ببینید و روی راه حل ها تمرکز کنید. به جای آنکه فکر کنید دستیابی به فرصت ها کار سختی است؛ در هر سختی ای در پی فرصت باشید.

۵- خود را تحقیر کردن

آیا از آن افرادی هستید که وقتی مدیریت از ایده شان خوشش نمی آید و شانس ترفیع رتبه را از دست می دهند، فکر می کنند باید از خودشان انتقاد کنند و تمسخر خویش را راهی برای بهتر عمل کردن و رسیدن به پیروزیت می دانند؟ یک خبر برایتان دارم: مطالعات دقیقا عکس این را نشان می دهند.

بین احساس شفقت نسبت به خویشتن و پیروزیت رابطه مستقیمی وجود دارد. خود را کوبیدن بعد از شکست، شانس دوباره بلند شدن از زمین را کاهش می دهد. خود انتقادی به قدری دردناک است که شما را در جهت خاتمه بخشیدن به بدبختی واردار به تسیلم می کند. وقتیکه اوضاع خوب پیش نمی رود و احساس یأس و نا امیدی می کنید، آخرین چیزی که می تواند به شما کمک کند، حمله به خودتان است.

برای رسیدن به راز پیروزیت، خودِ ویرانگرتان را شناسایی کنید، چکش حراجی که بر تن خود می زنید را کنار بگذارید و عیب جوی درونتان را خاموش کنید. با خودتان به نرمی صحبت کنید؛ به خودتان میزانِ سلامتی از شفقت را اهدا کنید؛ خودتان را تأیید کنید؛ به شکل متفاوتی با خودتان صحبت کنید؛ چشم انداز های تشویق کننده و انگیزه بخش داشته باشید. خلاصه خودتان را عزیز بدارید تا راه رسیدن به پیروزیت و هدفتان را پیدا کنید.

آدم های سمی چه ویژگی هایی دارند، چگونه با آن ها کنار بیاییم؟

نتیجه تحقیقات روانکاوی؛ ما، داستان خود هستیم

۶- خود فراموشی برای رسیدن به پیروزیت

احتمال دارد به شما آموزش داده باشند، قربانی کردنِ خویشتن یک فضیلت است و قرار دادن خودتان در خاتمهی صف نشان از قدرت شخصیتی شما دارد. اما این شیوه تفکر درست نیست. ما اکنون می دانیم همواره خود را در خاتمه صف قرار دادن می تواند پیروزیت و رسیدن به هدف را زائل کند و نارضایتی شدید همراه داشته باشد.

خود مراقبتی تان را افزایش دهید. خودمراقبتی استفاده از زمان را بهینه می کند. از سرهم بندی کردن و سطحی کاری در مورد سلامت خودتان اجتناب کنید. تغذیه سالم، استراحت و ورزش مرتب به شما توان مقابله با چالش های شغلی را می دهد. فعالیت هایی که توان شما را بازیابی – سرگرمی، یوگا، ماساژ و حمام داغ – و ذهن و بدن شما را جوانسازی و عصاره خلاقیت شما را احیا می کنند، زیاد در برنامه هایتان داشته باشید. چنانچه اول از خودتان مراقبت کنید، توان بیشتری برای رسیدن به اهداف شغلی شخصی و دیگران خواهید داشت.

۷-شک و تردید

احتمال دارد که برخی روز ها شک به خود در ذهن شما ایجاد شود. این صدا ها به شما می گویند حتی پیش از آنکه کاری را آغاز کنید در آن بازنده هستید. وقتی شک در جهت شما قرار می گیرد، شما بدون آنکه سفرتان را آغاز کرده باشید، متوقف می شوید. شک و تردید بر حقایق وجودی شما؛ این که چه کسی هستید و تا چه اندازه توانایی دارید، سایه می اندازد. هر زمانی که از سایه شک و تردید خارج می شوید، از حقایق مربوط به خویشتنان بهتر آگاه می شوید.

شک و تردید را کنار بگذارید. اگر چشم اندازِ خودشکنی دارید که جهت پیروزیت شما را سد می کند، آن را با یک چشم انداز مثبت جایگزین کنید و برای مثبت اندیشی از طریق واقع گرایی قدم بردارید.

۸- از شکست

فقط افراد کوشا می توانند از پسِ فراز وشیب های دنیایِ کار بربیایند. ترس از شکست منجر به ترس از پیروزیت می شود. روانشناسان چرایی پیروز بودن برخی نسبت به سایرین را اینطور توضیح می دهند:، زیرا آن ها چارچوب ذهنی برنده دارند که به طرز فکر رشد معروف است. اگر شما طرز فکر رشد داشته باشید، فکر می کنید پیروزیت و شکست در یک بسته عرضه می شوند. شما هر دو را به طور مساوی می پذیرید؛ زیرا می دانید هیچ سربالایی بدون سرپایینی، هیچ پیشرفتی بدون پسرفت یا هیچ راستی بدون چپ وجود ندارد.

مهم نیست شکست چقدر دردناک، آزاردهنده، بزرگ یا کوچک باشد، شما با طرز تفکر رشد از شکست با آغوش باز استقبال می کنید و آن را درسی می دانید که به شما چیز های زیادی می آموزد و راه رسیدن به پیروزیت را برایتان هموار می کند.

شکست را با آغوش باز بپذیرید، از آن بیاموزید و این دیدگاه را داشته باشید که شکست به نفع شماست نه به ضرر شما.

۹-تعیین ضرب الاجل های بی منطق

دلایلی دارد که به آن ها در انگلیسی دِدلاین [دِد به معنی مُرده]گفته می شود. اگر شما هم در زمره اکثریت نیروی کار امروزی باشید، خودتان را می کُشید تا ضرب الاجل هایی که واقعی نیستند را رد نکنید. اما بدانید اگر بمیرید دیگر نمی توانید به اهداف شغلی تان دست پیدا کنید.

زندگی خود را نه براساس این ضرب الاجل ها (ددلاین) بلکه بر اساس فعالیت های حیات بخش [در انگلیسی لایف لاین که لایف به معنی زندگی است] پیش ببرید. فعالیت هایی را در الویت قرار دهید که به بقا و سلامتی شما کمک می کنند. به نظر می رسد که این تعریف در تناقض است با تعریف فرصت و ضرب الاجل که در آن شتاب برای انجام کاری پیش از سررسیدن مهلت مقرر وجود دارد. اما توصیه این است که برای رسیدن به پیروزیت باید از سرعت خود بکاهید؛ در میان انجام کارهایتان یک میان وعده دلچسب بخورید؛ از پشت میزتان بلند شوید و از پنجره بیرون را تماشا کنید.

وقتی هدفتان این است که بقای خود را حفظ کنید، دیگر آن حالات بد و احساسات ناجور که ناشی از گذشتن از مهلت های مقرر است را احساس نمی کنید.

۱۰- اجتناب از ذهن تنبل

اگر شما هم در زمره افرادی هستید که می خواهند راحت به پیروزیت برسند و نردبان ترقی را جاه طلبانه طی کنند، این ضرب المثل قدیمی که می گوید ذهن تنبل، کارگاه شیطان است، هنوز هم در پس ذهن شما وجود دارد. اما تعداد بی شمار تحقیق که در دانشگاه های هاروارد و سایر مؤسسات یادگیری اجرا شده، نشان می دهد لحظاتی که ذهن به هیچ چیزی نمی اندیشد، لحظات ذهن آگاهی بدون اینکه هیچ امری – از عجله برای تعمیر یا دسترسی به پیروزیت – در کار باشد، به سلامت جسمی و ذهنی فرد؛ بهروه وری بیشتر؛ حافظه بهتر؛ سیستم ایمنی قوی تر؛ مسائل سلامتی کمتر؛ شادی بیشتر و زندگی طولانی تر می انجامد.

برای رسیدن به پیروزیت سعی کنید، به سکوت ذهنی برسید

در طی کار های روزمره به سکوت ذهنی برسید – لحظاتی هیچ کاری انجام ندهید؛ یک خواب نیمروزی داشته باشید یا به طبیعت بیندیشید. هیچ کاری نکردن در واقع فاصله ای مهم است که به شما در تصمیم گیری های مهم کمک می کند؛ در واقع در فرصتی که به هیچ چیزی نمی اندیشید، در ذهنتان شفافیت و خلاقیت را می کارید تا در اهداف شغلی خود از آن ها بهره ببرید و به این اهداف جامه واقعیت بپوشانید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *